Jakie koszty ponoszą właściciele firm holujących samochody?

0
495

Na pewno wielu z nas nie miało wesołej miny, gdy dostaliśmy rachunek za holowanie naszego samochodu, który zepsuł się na autostradzie czy w innym miejscu. Ale czy powinniśmy się temu dziwić? Firmy holujące samochody, mają wiele kosztów które sprawiają, że za ich usługi musimy sporo płacić. Jakie to koszty? Postaramy się to wyjaśnić.

Chyba największym kosztem jaki muszą ponosić właściciele firm oferujących nam pomoc drogową są koszty związane z zakupem i utrzymaniem samochodów. Każda licząca się na rynku firma, musi mieć ich w swojej bazie kilka lub nawet kilkanaście, by móc sprawnie obsługiwać każde zlecenie. A koszty lawet nie są wcale takie małe. Zwłaszcza, gdy chcemy dokupić jeszcze do nich parę gadżetów, które mają pomagać w pracy. Na wyposażeniu samochodów powinny być także narzędzia, które pozwolą na ewentualne usunięcie usterki na miejscu – a więc kolejne koszty. Samochody musimy tankować, więc wydatek na paliwo stanowi dosyć duży udział w kosztach firm zajmujących się pomocą drogową i transportem uszkodzonych pojazdów. No i oczywiście nie możemy zapominać o wynagrodzeniach dla kierowców. Oprócz uprawnień do kierowania muszą oni mieć chociażby podstawową wiedzę o mechanice, gdyż często zepsuty samochód można naprawić “na miejscu”. A tacy specjaliści zarabiają stosunkowo dużo, więc są dla właścicieli firm dosyć dużym “kosztem”.

Nie możemy też zapominać o kosztach związanych z prowadzeniem firmy. Ich właściciele muszą opłacać podatki, składki na ubezpieczenie społeczne, ponosić koszty związane z księgowością itp. Dosyć duże koszty generują też różnego rodzaju działania marketingowe i reklamowe, gdyż na tym rynku panuje dosyć ostra konkurencja i aby mieć klientów, musimy być rozpoznawalni. A to kosztuje.

Pomoc drogowa s3 na pewno może przynosić spore zyski jej właścicielowi. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę, że firmy tego rodzaju generują także dosyć duże koszty. Zwłaszcza na początku, gdy musimy kupić samochody i odpowiednio je wyposażyć. Dlatego jeśli chcemy założyć takową firmę, przygotujmy się na początkowe wydatki, by nic nas nie zaskoczyło w czasie prowadzenia naszej firmy.

Skomentuj artykuł