Jednolity podatek wcale nie taki pewny?

0
170

shutterstock_252888256

Od kilku tygodni, przedstawiciele rządzącej partii przekonywali wszystkich, że wprowadzenie w 2018 roku jednolitego podatku, jest już niemal pewne i że w związku z tym są „dopinane” ostatnie szczegóły propozycji. Między innymi dlatego kwota wolna od podatku ma pozostać w 2017 roku na niezmienionym poziomie. Jednak w dzisiejszym wywiadzie dla radia RMF FM, Premier Beata Szydło powiedziała, że wprowadzenie jednolitego podatku wcale nie jest pewne, a i zmiana wysokości kwoty wolnej od podatku jest też prawdopodobna.

Oto cytat z wypowiedzi Pani premier: „Jeżeli przyjmiemy jednolity podatek, jednolitą daninę, a taka decyzja zostanie przez nas podana do publicznej wiadomości, do końca roku, jeżeli zdecydujemy się na wprowadzenie tego rozwiązania, wówczas kwota wolna od podatku zostanie skonsumowana w ramach tej jednolitej daniny. Jeżeli nie przyjmiemy tej jednolitej daniny, to kwota wolna od podatku będzie podwyższona, ale też chcę powiedzieć – nie w tej wysokości, która została zadeklarowana przez pana prezydenta w kampanii wyborczej, potem złożona w jego projekcie ustawy. Będziemy musieli do tej kwoty dochodzić etapami”.

Premier tłumaczy to troską o finanse Państwa. Jak wiadomo, budżet ma obecnie bardzo dużo wydatków, związanych z programem 500+, czy z obniżką wieku emerytalnego, więc skokowe poniesienie kwoty wolnej od podatku do wysokości 8 000 zł proponowanej przez Prezydenta, według Beaty Szydło jest niemożliwe.

Skomentuj artykuł