Kolejne ułatwienia w rozliczaniu się z fiskusem

0
174

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym stanie się jeszcze łatwiejsze. A wszystko dlatego, że Sejm przyjął uchwałę która upraszcza rozliczenia PIT. Obecnie Urząd Skarbowy będzie rozliczał podatników deklaracje podatkowe, nawet gdy o to tej instytucji nie poprosimy.

Do tej pory, mogliśmy składać naszą deklarację podatkową na dwa sposoby. Po pierwsze, w formie papierowej, a po drugie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu e-deklaracje. Obecnie będziemy mieli trzecią możliwość. Zeznanie podatkowe wypełni za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Stanie się to nawet jeśli nie złożymy do tej instytucji żadnego wniosku. KAS udostępni nasze deklaracje na Portalu Podatkowym od 15 lutego. Gdy zaakceptujemy rozliczenie wykonane przez Krajową Administrację Sądową, będzie to równoznaczne z rozliczeniem się z podatku i ze złożeniem deklaracji rozliczenia rocznego PIT. Nasze rozliczenie możemy też zmodyfikować albo uzupełnić o te dane, których Krajowa Administracja Sądowa nie posiada. Możemy też rozliczenie wykonane przez KAS odrzucić i wtedy będziemy rozliczać się samodzielnie. W przypadku deklaracji PIT-37 i PIT-38 brak akceptacji rozliczenia będzie skutkowało automatycznym przyjęciem rozliczenia.

Zeznania podatkowe przygotowane przez KAS będą dostępne od 15 lutego każdego roku po zakończeniu roku podatkowego do dnia 30 kwietnia tego samego roku.

Skomentuj artykuł