Kto korzysta z chwilówek?

0
172

Odkąd tylko w naszym kraju pojawiły się firmy oferujące chwilówki przez Internet, praktycznie od razu zyskały one grono klientów, którzy korzystają z ich usług. I to co ciekawe, ludzie pożyczają w nich pieniądze, pomimo wielu negatywnych opinii jakie można o nich słyszeć na forach internetowych czy w artykułach prasowych. Można z tego wysnuć wniosek, że jest to produkt potrzebny, a dla wielu osób wręcz niezastąpiony. Zastanówmy się więc, kto najczęściej korzysta z chwilówek.

Na pewno pożyczki online to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, którym z różnych powodów zabrakło pieniędzy, a do wypłaty mają jeszcze kilka dni. Jeżeli złożą one wniosek o szybką pożyczkę, będą mieli do dyspozycji pieniądze w przeciągu kilku godzin, a gdy dostaną wypłatę lub w inny sposób zostanie zasilone ich konto, będą mogli ją spokojnie spłacić. Co więcej, za pożyczone pieniądze nie będą musieli oni nic płacić, gdyż wiele firm dla swoich nowych klientów oferuje pożyczki za darmo, za które nic musimy płacić odsetek czy prowizji. Wystarczy tylko zadłużenie oddać na czas, by spłacić dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Kolejną grupą osób, które chętnie korzystają z chwilówek przez Internet są ci, którzy nie mogą udokumentować swoich dochodów. Jak wiadomo, by pożyczyć pieniądze w banku, musimy udokumentować naszą zdolność kredytową, co wymaga dostarczenia zaświadczeń o dochodach czy odcinków renty lub emerytury. W przypadku pożyczki online nie mamy takiej potrzeby, gdyż firmy pożyczkowe nie wymagają od nas żadnych dokumentów. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o osoby, które mają złą historię kredytową. Chociaż niektóre firmy pożyczkowe sprawdzają rejestry swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej, to jednak w dalszym ciągu spora ich część tego nie robi. A więc nie dowiedzą się one jak historia kredytowa ich klientów wygląda.

A pewno są jeszcze inne osoby, które chętnie korzystają z chwilówek. Dlatego też nie ma się co dziwić, że tak dużo osób korzysta z ofert firm pożyczkowych. I na pewno ich ilość nie będzie się zmniejszała. Zwłaszcza, że firmy oferujące pożyczki powoli obniżają ich koszty i jeszcze bardziej usprawniają cały proces związany z jej uzyskaniem.

Skomentuj artykuł