Kto musi zaopatrzyć się w kasy fiskalne online

0
424

Już od wieli lat mówi się powszechnie, że nie wszyscy chcą płacić podatki. Zwłaszcza chodzi tu o mniejszych przedsiębiorców, którzy według Ministerstwa Finansów dosyć nagminnie unikają opłacania daniny do Skarbu Państwa. I to właśnie min dlatego rząd chce zrobić wszystko, by kwota wpłacanych podatków była jak najwyższa. Jednym z narzędzi które mają do tego służyć są obowiązkowe kasy online.

Kasy fiskalne są to urządzenia, które automatycznie i co ważne w sposób ciągły przesyłają do specjalnego systemu teleinformatycznego czyli do Centralnego Repozytorium Kas dane związane z transakcjami zawartymi przez przedsiębiorców. Przypomnijmy że system ten jest prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Plan wprowadzania takich kas miał zostać zapoczątkowany w 2020 roku. Jednakże ze względu na pandemię, terminy te został przesunięte.

Od 1 lipca kolejna grupa przedsiębiorców musiała zaopatrzyć się w kasy online. Należą do nich przedsiębiorcy prowadzący:

– zakłady fryzjerskie,

– salony kosmetyczne i kosmetologiczne,

– kancelarie prawnicze,

– firmy budowalne,

– zakłady opieki medycznej

– kliniki dentystyczne,

– siłownie i kluby fitness

Musimy pamiętać, że kasa fiskalna online musi mieć potwierdzenie od Prezesa Głównego Urzędu Miar (GUM). Musi także zostać zawarta umowa z serwisantem, który będzie serwisował sprzęt. Oczywiście kasa musi mieć dostęp do sieci internetowej. W momencie rejestracji nowej kasy online, stara powinna zostać wyrejestrowana.

Skomentuj artykuł