Lokata bankowa czyli jak bezpiecznie gromadzić pieniądze na emeryturę

0
173

Prawie każdy ekspert finansowy powie nam dzisiaj, że po zakończeniu aktywności finansowej emerytura którą będziemy otrzymywać ze Skarbu Państwa nie spełni naszych oczekiwań. Mówi się że będzie ona wynosiła około 30% kwoty, którą zarabialiśmy w czasie naszej pracy. Trzeba powiedzieć, że nie wygląda to zbyt optymistycznie i nasze życie na emeryturze nie będzie spokojne i beztroskie. Jedynym rozwiązaniem, pozwalające na bezpieczeństwo finansowe na emeryturze jest więc samodzielne oszczędzanie, by zgromadzić wystarczająco dużo pieniędzy, które zapełnią „dziurę budżetową” po zakończeniu pracy.

Jak można gromadzić pieniądze? Sposobów jest wiele. Jedne są bezpieczne inne nieco bardziej ryzykowne. Jednakże od wielu już lat, najczęściej oszczędzamy wpłacając pieniądze na lokaty bankowe. Dlaczego? Albowiem jest to niezmiernie bezpieczny sposób na gromadzenie pieniędzy na emeryturę. Po pierwsze, jest bardzo małe prawdopodobieństwo by bank upadł. Instytucje te są cały czas monitorowane przez instytucje nadzorcze, więc gdy tylko pojawią się w nich jakieś nieprawidłowości, natychmiast dostają wytyczne co zrobić, by je naprawić. A nawet gdyby jakiś bank upadł, to pieniądze które są zgromadzone na bankowych lokatach zawsze odzyskamy. Albowiem są one zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny i to właśnie ta instytucja w razie bankructwa banku wypłaci nam wpłacone przez nas pieniądze.

Jak najlepiej oszczędzać na lokacie? Najprościej można powiedzieć, że powinniśmy to robić w sposób systematyczne. Możemy pieniądze gromadzić na jednej lokacie, możemy otwierać je każdego miesiąca. Ważne, by pieniądze gromadzić. Im zaczniemy robić to wcześniej, tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy i będziemy mieli w przyszłości stabilniejszą sytuację finansową. Dlatego nie odkładajmy tego na przyszłość, bo po prostu może być już za późno (którą lokatę najbardziej się opłaca otworzyć przeczytasz na https://zarabiajprzez24.pl/ranking-lokat-bankowych/).

Powie ktoś, że lokaty bankowe są dzisiaj nisko oprocentowane i zyski jakie z nich osiągamy są bardzo małe. To prawda, ale po pierwsze takie niskie oprocentowanie nie będzie wieczne i za jakiś czas z pewnością stopy procentowe będą wyższe. A po drugie, możemy znaleźć w kilku bankach lokaty, z których możemy otrzymać całkiem przyzwoite zyski. Aby nie przeglądać stron internetowych wszystkich banków i porównywać warunków jakie na lokatach one proponują, możemy skorzystać z porównywarek lokat, które szybko wskażą nam, który bank ma obecnie najlepszą ofertę. Co ważne, są one darmowe i skorzystać z nich może każdy.

Tagilokata

Skomentuj artykuł