Lokata bankowa – idealny sposób, aby pomnożyć pieniądze na wkład własny

0
141

Pracujesz i oszczędzasz z myślą o wkładzie własnym? Powinieneś wiedzieć, że możesz szybciej zebrać pieniądze – wystarczy tylko, że już odłożone środki będziesz pomnażał na lokacie bankowej.

Nie można powiedzieć, aby Polacy mieli zwyczaj oszczędzania – większość z nas nie dysponuje środkami na czarną godzinę. Są jednak takie osoby, które regularnie odkładają część wynagrodzenia z myślą o zebraniu wkładu własnego na mieszkanie. Jego posiadanie jest aktualnie wymagane od każdej osoby zainteresowanej zaciągnięciem kredytu na zakup nieruchomości.

Posiadasz już oszczędności, ale nie są one wystarczające, aby złożyć wniosek o przyznanie kredytu mieszkaniowego? Może czas pomnożyć zaoszczędzone środki? W ten sposób możesz jedynie zyskać – szybciej zgromadzisz potrzebną ci kwotę pieniędzy. Aby pomnożyć oszczędności, możesz założyć lokatę bankową.

Lokata bankowa – taki produkt znajdziesz w każdym banku

Mimo że Polacy nie mają nawyku oszczędzania, to jednak lokatę bankową można uznać za jeden z podstawowych produktów bankowych – znajdziesz ją w ofercie każdego banku. Kłopot jednak w tym, że nawet w obrębie jednego banku lokaty mogą różnić się warunkami. Przykład?

Lokata Happy jest dostępna w ofercie Idea Banku. Kusi zwłaszcza oprocentowaniem w wysokości 4,00% rocznie. Aby przekonać się o korzyściach płynących z wykorzystania lokat wystarczy już kwota 500 zł – to minimalna suma, którą można zdeponować na lokacie. Ten atrakcyjny produkt jest jednak przeznaczony wyłącznie dla nowych klientów banku.

W ofercie Idea Banku można znaleźć również Lokatę Noworoczną. Oprocentowanie tego produktu jest niższe, bo wynosi 2,40%. Jest to lokata nieodnawialna, którą można założyć dysponując minimum 500 zł. Produkt jest przeznaczony wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego w tym banku.

Tylko z powyższego przykładu widać, jak bardzo różnią się dwa podobne produkty dostępne w ofercie tego samego banku. Jeżeli chcesz poznać najważniejsze informacje o aktualnie oferowanych przez Idea Bank lokatach, najlepiej zrobisz, gdy zajrzysz do rankingu – https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych.

Dlaczego warto zapoznać się z aktualnym zestawieniem lokat bankowych?

Skoro masz oddać pieniądze na pewien czas do dyspozycji banku, to z pewnością chciałbyś, aby odsetki były jak najwyższe, prawda? Skoro masz już świadomość, że lokaty oferowane przez jeden bank różnią się tak wysokością oprocentowania, jak i dodatkowymi warunkami, które musisz spełnić, to skorzystanie z aktualnego zestawienia wydaje się po prostu rozsądnym rozwiązaniem.

Poszukując bieżącego rankingu lokat bankowych, powinieneś pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze zwróć uwagę, czy ranking jest aktualny. Jeżeli chcesz sprawdzić lokaty bankowe w obrębie jednego banku, to najlepiej zrobisz, jeżeli skorzystasz z zestawienia publikowanego na jego stronie – będziesz miał pewność, że zawiera ono najważniejsze i najświeższe informacje.

Wykorzystanie rankingu nie zwalnia cię jednak z konieczności dokładnego zapoznania się z warunkami lokaty, o której prowadzenie chcesz z bankiem podpisać umowę. Jednocześnie zestawienie pozwoli ci szybko określić, którymi lokatami jesteś szczególnie zainteresowany.

Regularne zaglądanie do rankingów pozwoli ci także za każdym razem wybrać najlepszą lokatę bankową, czyli zyskać najwięcej. Dlaczego miałbyś samodzielnie pozbawiać się szansy na wysoki zarobek?

Skomentuj artykuł