Nie będzie podwyższenia podatków dla obywateli

0
177

Minister Finansów Tadeusz Kościński udzielił wywiady dla portalu wp.pl w którym mówił o planach podatkowych polskiego rządu. Jak przekonuje minister nie będzie podwyższania podatków od osób fizycznych. Na pewno nie zostanie też w roku 2020 wprowadzony podatek od sprzedaży detalicznej.

Na pewno deklaracja o tym że podatki nie będą podnoszone to dobra informacja dla nas wszystkich. Oczywiście pod warunkiem że zostanie ona dotrzymana. Natomiast jeśli chodzi o podatek handlowy, to nie wiadomo jeszcze czy na 100% zostanie on wprowadzony. Przypomnijmy że sprawa „ciągnie się” od roku 2016. Miały go płacić duże sieci handlowe. Jednak wprowadzenie tego podatku zostało zaskarżone przez Komisje Europejską do Trybunału Sprawiedliwości. A więc do podjęcia decyzji przez Trybunał nie można było go wprowadzić. TSUE uznał, że Komisja niesłusznie zakazała wprowadzenia podatku, więc otworzyło się zielone światło aby go wprowadzić. Jednakże Komisja Europejska odwołała się od tej decyzji i w dalszym ciągu nie można go wprowadzić. Jednakże według słów ministra Rząd chce to zrobić w 2021 roku – oczywiście jeśli zostanie podjęta decyzja która na to zezwala.

W wywiadzie Minister stwierdził też, że duże firmy powinny płacić podatki w Polsce a nie wyprowadzać je do rajów podatkowych. Pieniądze te powinny być wykorzystane na najpilniejsze cele związane z gospodarką społeczną czy inwestycjami.

Na pewno wiele firm i osób prywatnych nie wie dokładnie jak będzie wyglądała sytuacja z podatkami w obecnym czy przyszłym roku. A wszystko przez pandemie koronawirusa która sprawiła, że praktycznie każdy kraj ma ogromną dziurę budżetową. W związku z tym istnieje możliwość, że jej zmniejszanie będzie odbywało się poprzez wprowadzanie podatków. Minister mówi że tego nie będzie. Ale czy okaże się to prawdą? Czas pokaże.

Skomentuj artykuł