Niezbędne dla firm i szybkie do uzyskania

0
393
kredyty dla firm

Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki dla firmy i to bez tłumaczenia na co zostanie ona wykorzystana? Jeszcze całkiem niedawno nie było to realne, ponieważ przedsiębiorca mógł w banku otrzymać jedynie kredyt i to nieraz po kilkutygodniowym mocowaniu się z procedurami i nierzadko równie długim okresie tworzenia biznes-planu. Na dodatek uzyskanie w banku środków na rozpoczęcie działalności, albo dla firmy początkującej było prawie niemożliwe.

Nowe oferty pożyczko- i kredytodawców

W ostatnich latach dużo w tym względzie zmieniło się na korzyść przedsiębiorców – alternatywę stworzyły finansowe firmy pozabankowe, a i banki zmieniły swoją ofertę. Pojawiły się nawet hasła marketingowe w rodzaju „Kredyt na start” lub „Pożyczka na start„. Co więcej, w szczególnych sytuacjach pożyczkodawcy i kredytodawcy oferują kredyty bez BIK (Biuro Informacji Kredytowej), a czasem nawet na starcie przedsiębiorstwa bez ZUS i US.

Przedsiębiorca nie musi się tłumaczyć z tego na co wydał pożyczkę, wystarczy by spłacał ją w terminie. Jeśli natomiast ma problemy ze spłaceniem, istnieje możliwość negocjacji. Co ciekawe, proste pożyczki dla firm, nawet w wysokości do 500 000 złotych wprowadziło kilka znanych banków. Jedna ze znanych firm pożyczkowych przedstawia swoją ofertę między innymi tak: „pożyczka dla firm, kwota kredytu od 5000 zł do 150 000 zł. Bez zobowiązań i ukrytych opłat, bez zaświadczeń i przy minimum formalności, a decyzja podejmowana jest nawet w 24 godzin”.

Uproszczone formalności

Zdecydowanie uprościły się procedury związane z załatwianiem potyczek i części kredytów. Rejestracja online trwa kilka minut, natomiast przelanie środków najczęściej do 48 godzin. Potencjał przedsiębiorstwa może być sprawdzany na podstawie jednomiesięcznych przychodów.

Na portalach znanych firm pożyczkowych znajduje się na ogół przyjazny interfejs, który pozwoli błyskawicznie obliczyć koszty uzyskania pożyczki. Jest też możliwa rozmowa online z konsultantem firmy pożyczkowej.

Jakie korzyści z pożyczki dla przedsiębiorców?

Biorąc pod uwagę fakt, że przedsiębiorca biorący pożyczkę nie musi się tłumaczyć na co te środki zostaną wydane to ten rodzaj pożyczki może się okazać bardzo przydatny choćby w momencie spłaty nieoczekiwanych zobowiązań firmy, tak by nie naruszyć stabilności finansowej. Dodatkowo skorzystać z takiej pożyczki mogą rozpoczynający biznes. W niektórych wypadkach dostają nawet na początku ulgi, jeśli idzie o ZUS i US. W wypadku trudności ze spłaceniem pożyczkodawca daje nierzadko możliwość przedłużenia terminu spłaty.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą udzielającą pożyczki dla firm – Iwoca.pl

Skomentuj artykuł