Nowy projekt PSL w sprawie kwoty wolnej od podatków

0
432

W dniu dzisiejszym, Sejm skierował do prac w komisji finansów publicznych projekt ustawy, jaką zgłosiło Polskie Stronnictwo Ludowe, która ma zwiększyć kwotę wolną od podatku do 8 000 zł. Za tym rozwiązaniem głosowały kluby PO, Kukiz’15, Nowoczesna, PSL i 30 posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że w listopadzie, Sejm zmienił ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, która zwiększa od przyszłego roku kwotę wolna od podatku dla osób najmniej zarabiających z 3 091 zł do 6 600 zł. Równocześnie ustawa zlikwidowała kwotę dla osób zarabiających powyżej 127 000 zł rocznie.

Czy nowy projekt ma szansę? Raczej nie. Skoro niedawno posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali swoją ustawę, to istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że nagle członkowie tej partii zmienią zdanie i podniosą kwotę wolna od podatku do 8 000 zł. A jak wiadomo, właśnie o takiej kwocie mówił w kampanii prezydenckiej obecny Prezydent Andrzej Duda, a także przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w kampanii przed wyborami do Parlamentu. Jak na razie, przedstawiciele tej partii tylko częściowo wywiązali się ze swoich zobowiązań, podnosząc kwotę wolna od podatku tylko osobom najmniej zarabiającym.

Skomentuj artykuł

Więcej artykułów