Nowy projekt PSL w sprawie kwoty wolnej od podatków

0
449

W dniu dzisiejszym, Sejm skierował do prac w komisji finansów publicznych projekt ustawy, jaką zgłosiło Polskie Stronnictwo Ludowe, która ma zwiększyć kwotę wolną od podatku do 8 000 zł. Za tym rozwiązaniem głosowały kluby PO, Kukiz’15, Nowoczesna, PSL i 30 posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że w listopadzie, Sejm zmienił ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, która zwiększa od przyszłego roku kwotę wolna od podatku dla osób najmniej zarabiających z 3 091 zł do 6 600 zł. Równocześnie ustawa zlikwidowała kwotę dla osób zarabiających powyżej 127 000 zł rocznie.

Czy nowy projekt ma szansę? Raczej nie. Skoro niedawno posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali swoją ustawę, to istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że nagle członkowie tej partii zmienią zdanie i podniosą kwotę wolna od podatku do 8 000 zł. A jak wiadomo, właśnie o takiej kwocie mówił w kampanii prezydenckiej obecny Prezydent Andrzej Duda, a także przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w kampanii przed wyborami do Parlamentu. Jak na razie, przedstawiciele tej partii tylko częściowo wywiązali się ze swoich zobowiązań, podnosząc kwotę wolna od podatku tylko osobom najmniej zarabiającym.

Skomentuj artykuł