Od czego zacząć handel kryptowalutami?

0
185

Zyski jakie można osiągać handlując kryptowalutami mogą być bardzo duże. Czy można się więc dziwić, że sporo osób chce w ten sposób pomnażać swój majątek? Wiele osób myśli: “Skoro innym się udało, to i mi się na pewno powiedzie”. Ale niestety handel i zarabianie na wirtualnej walucie wcale nie jest takie łatwe. Co więcej, inwestycja w kryptowaluty jest bardzo ryzykowna, i zdecydowana większość ludzi na niej traci. Jeżeli pomimo wszystko w dalszym ciągu chcemy w ten sposób pomnażać nasze oszczędności, powinniśmy się tego w odpowiedni sposób przygotować.

Na samym początku, musimy przede wszystkim zapoznać się jak ten rynek funkcjonuje. Czyli co to są kryptowaluty, gdzie je można kupić, gdzie je można sprzedać, kiedy to robić itp . Musimy się także dowiedzieć, jak handel walutami wygląda od strony formalno prawnej. Czyli czy musimy się gdzieś rejestrować, jakie musimy płacić podatki, kiedy się z nich rozliczać itd. Jest to bardzo ważne, gdyż jeżeli tego nie dopilnujemy, możemy potem mieć spore problemy np z Urzędem Skarbowym.

Gdy jesteśmy już przygotowani od strony formalnej, pora na trening (bardziej obszerny artykuł na ten temat znajdziesz na https://kryptopan.pl/kryptowaluty-jak-zaczac-handel-poradnik/). Wiele giełd kryptowalutowych oferuje swoim klientom konta DEMO, czyli rachunki wirtualne, dzięki czemu możemy bez żadnych konsekwencji kupować i sprzedawać “krypto”. Jeżeli nasze inwestycje nie będa trafione, nie stracimy żadnych pieniędzy. Oczywiście w przypadku zysków także nie będziemy mogli ich wypłacić, gdyż jest to konto tylko do treningów. I gdy stwierdzimy że mamy szansę zarobić, powinniśmy dopiero zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty. Róbmy to z wielką rozwagą, gdyż jak już mówiliśmy, stracić pieniądze na tym rynku jest bardzo łatwo. I nie zapominajmy o wszelkich formalnościach jakie musimy wykonać po zakończeniu roku podatkowego. Jeżeli w prawidłowy sposób nie rozliczymy się z Urzędem Skarbowym, może zdarzyć się, że uzyskane zyski będziemy musieli przeznaczyć na pokrycie kar, jakie otrzymamy od tej instytucji. A przecież nie po to poświęcamy nasz czas i nasze środki finansowe, aby później oddawać pieniądze do budżetu państwa.

Skomentuj artykuł