Od czego zależy koszt holowania samochodu?

0
189

Chyba każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, że w czasie jazdy zepsuł się nasz samochód. Na pewno nie jest to najprzyjemniejszy moment, zwłaszcza jeśli znajdujemy się daleko od naszego domu. Jeśli nie wiemy jak samodzielnie uruchomić nasz pojazd, musimy skorzystać z pomocy mechaników. Idealnie, jeśli potrafią oni naprawić zepsuty samochód w miejscu, w którym się zepsuł. Jednakże często jest to niemożliwe i musimy go odholować do warsztatu samochodowego. A jak wiadomo to wszystko kosztuje. I to niemałe pieniądze. Zastanówmy się więc, od czego uzależnione są koszty holowania pojazdu.

Na wysokość rachunku jaki musimy zapłacić w związku z holowaniem pojazdu wpływa kilka czynników. Pierwszym jest ilość kilometrów, jaką należy przebyć z miejsca awarii do warsztatu samochodowego. Im jest ona większa, tym nasz portfel bardziej to odczuje. Na cenę holowania wpływa także masa pojazdu – im jest ona większa, tym musimy zapłacić więcej. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że na cenę jaką musimy zapłacić za lawetę duży wpływ ma także miejsce, w jakim doszło do awarii. Otóż na pewno musimy liczyć się z większym rachunkiem, jeśli nasze auto zostało unieruchomione na autostradzie lub w dużym mieście. Natomiast gdy stało się to gdzieś na obrzeżach miasta czy na drodze lokalnej, możemy liczyć na niższy rachunek.

Oddzielną sprawą o jakiej trzeba powiedzieć, jest korzystanie z lawety poza granicami naszego kraju. Nie każdy z nas zna język państwa w którym zepsuł się nasz pojazd, więc często w takich przypadkach korzystamy z oferty polskich firm. I to nawet gdy mamy problem w znacznej odległości od granicy. Zresztą poza komfortem w porozumiewaniu się, może się okazać, że taka usługa będzie dla nas tańsza. Albowiem bardzo często lawety Słubice oferowane przez krajowe firmy wiążą się z niższymi kosztami. Oczywiście w takim przypadku musimy liczyć się z nieco dłuższym oczekiwaniem na lawetę, chyba że akurat takowa znajduje się gdzieś w pobliżu.

Skomentuj artykuł