Planujesz założyć firmę? Zaoszczędź czas i kup gotową spółkę!

0
393

Ileż to osób, zatrudnionych na etacie, jest od czasu do czasu sfrustrowanych, gdyż szef za dużo wymaga, zarabiamy za mało, nie możemy sobie zarezerwować urlopu w tym czasie gdy nam to najbardziej odpowiada itp. Dlatego też od czasu do czasu każda z takich osób zastanawia się czy może lepszym rozwiązaniem będzie założenie własnej firmy, by nie być uzależniony od innych. Jednakże nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że prowadzenie firmy także nie jest łatwe. Nie mówiąc już ile osób denerwuje się już na samym starcie, czyli w czasie zakładania firmy. W tym czasie, musimy uzupełnić stosy dokumentów, odwiedzić kilka urzędów, by w końcu cieszyć się że mamy już REGON, numer KRS czy pieczątkę. Na pewno nie jest to optymalny start do samodzielności i wiele osób już na tym etapie wygląda ponownie na sfrustrowanych.
Jednakże jest sposób, aby nerwów związanych z zakładaniem firmy uniknąć. W jaki sposób? Można skorzystać z ofert firm, które oferują do sprzedaży gotowe już spółki prawa handlowego. Jak łatwo się domyśleć jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą podjąć działalność gospodarczą. Wydaje się to nieco dziwne, ale jest to sposób zyskujący coraz większą popularność. W ten sposób, można kupić już gotową spółkę jawną, z o.o, czy komandytową. Każda ze spółek, która jest oferowana jest już w pełni ukształtowanym podmiotem prawnym. Oznacza to, że spółka ma numer REGON, numer KRS, aktywne konto bankowe, pełną rejestrację dla podatków CIT i VAT, odpowiedni kapitał zakładowy, czy przygotowaną umowę spółki. W umowie tej oczywiście można dokonać wszelkiego rodzaju modyfikacji, zgodnie z życzeniem kupującego.
Z całą pewnością opcja kupna gotowej już spółki, jest warta rozważenia przez każdego, kto chce spróbować swoich sił w biznesie. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej ilości nerwów a także czasu. A na pewno zdrowe nerwy i sporo czasu jest niezbędne dla wszystkich tych, którzy chcą zarabiać prowadząc własną firmę.

Artykuł sponsorowany przez firmę PointOffice – lidera sprzedaży gotowych spółek w Krakowie

Skomentuj artykuł