Płatności internetowe za granicą – jak kupować bezpiecznie w innych krajach?

1
237

Coraz więcej Polaków przekonuje się do zakupów internetowych. Przez sieć możemy zamawiać wygodnie, szybko, a także bezpiecznie. Dzisiaj kupujemy nie tylko w polskich sklepach on-line, ale także wybieramy te działające poza granicami naszego kraju. Gdy udało ci się wypatrzyć atrakcyjny produkt i chcesz go zakupić, sprawdź z nami, jak wykonać bezpieczną płatność.

Zakupy można robić przez internet zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak i również w innych krajach na całym świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych czy też w Chinach. Miejsce sprzedaży ma tutaj duże znaczenie – warto pamiętać o tym, że przy zakupie na terenie UE nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów cła oraz VAT-u, które dotyczą z kolei kupowania poza granicami Unii, co dodatkowo podwyższa koszty.

Sklepy zagraniczne oferują różnego rodzaju metody płatności dla swoich klientów, ale wtedy, gdy chodzi o kupujących z innych krajów, możliwości są zwykle dwie – płatność kartą kredytową lub debetową z możliwością płatności on-line albo też skorzystanie z systemów płatności internetowych.

Gdy jesteś posiadaczem karty, w takim przypadku możesz płacić zarówno bezpośrednio, jak i również przez płatności elektroniczne ze specjalnymi systemami płatności – najbardziej rozpowszechnionym z nich jest PayPal. Płatność polega na podaniu numeru karty, danych posiadacza, daty ważności karty oraz kodu trzycyfrowego z jej odwrotu. W przypadku systemów płatności konieczne może być przejście dodatkowej weryfikacji przez wykonanie płatności kartą.

Wybrane systemy płatności pozwalają także na wykonanie przelewu internetowego – to propozycja dla osób bez karty lub tych, które nie chcą używać jej on-line w obawie o bezpieczeństwo, niemniej jednak wybierając dobre sklepy nie trzeba się niczego bać. Wówczas płatność polega na potwierdzeniu przelewu w swoim banku. Niektóre systemy płatności tego typu wymagają wcześniejszego zasilenia konta przez przelew, dlatego też należy wykonać go wcześniej, ponieważ czas księgowania to zwykle kilka dni.

1 komentarz

  1. Marek 21 grudnia, 2016 at 09:32

    Ostatnio zawiodłem się na PayPal. Żadna płatność nie jest w 100% bezpieczna. Zawsze trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli widzimy, że sklep w którym kupujemy wydaje się podejrzany lub nagle przekierowało nas na jakąś inną podejrzaną stronę to powinno włączyć się nam czerwone światło.

Skomentuj artykuł