Podatek dla galerii handlowych i dużych biurowców

0
159

Ministerstwo Finansów poinformowało, że rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje wprowadzenie nowego podatku. Będą płaciły go galerie handlowe oraz duże biurowce. O planach poinformował Premier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział, na nową daninę wyraziła zgodę Komisja Europejska, z którą prowadzone były negocjacje. Jak podał resort finansów, nowe przepisy związane z podatkiem dochodowym od nieruchomości komercyjnych mają na celu min uszczelnienie systemu podatkowego, a także mają ograniczyć agresywną optymalizację podatkową.

Jak mówi Ministerstwo Finansów, opodatkowane zostanę te budynki, które są oddawane do użytkowania w sposób odpłatny, bądź na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub leasingu. Budynki które nie są wynajmowane, nie będą podlegać opodatkowaniu.

Czy nowy podatek wpłynie na ceny w sklepach? Można się spodziewać że tak. Zazwyczaj bowiem gdy jakaś firma musi płacić większe opłaty, nie tylko podatkowe, później „przerzuca” dodatkowe koszty na kupujących. Można się więc spodziewać, że w momencie gdy podatek wejdzie w życie, ceny w galeriach handlowych, czy punktach usługowych mogę nieznacznie wzrosnąć.

Skomentuj artykuł