Podatek od psa w 2020 roku

0
198

Podatek od pas obowiązuje w naszym kraju od 1991 roku. Nie wszyscy pamiętają o tym obowiązku, więc przypominamy, aby na czas uregulować tą daninę. Poniżej przypomnimy, kto musi płacić ten podatek i od czego zależy jego wysokość.
Podatek od pasa jest pobierany przez Gminy. Jednostki te samodzielnie ustalają jego wysokość. Co ciekawe, gminy mogą z niego całkowicie zrezygnować. Jednakże Ministerstwo Finansów wyznacza maksymalną granicę, jaką Gminy mogą ustanowić na swoim terenie. W roku 2020 jest to 125.40 zł. Jest to więc limit wyższy o 2 zł od tego z roku 2019. Jeśli chcemy sprawdzić ile musimy płacić za naszego psa w 2020 roku powinniśmy to sprawdzić w Gminnym Biuletynie Informacji Publicznej lub po prostu zapytać w urzędzie.
Jednakże nie wszyscy muszą płacić podatek od psa. Z daniny zwolnione są:
Osoby niepełnosprawne, które korzystają z pomocy psa asystującego,
Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności,
Osoby powyżej 65 roku życia, które prowadzą samodzielnie gospodarstwo domowe
Osoby objęte podatkiem rolnym od gospodarstw rolnych,
Członkowie przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych.
Podatek od psa a raczej pieniądze które są zbierane od podatników przeznaczane są na cele związane z opieką nad zwierzętami. Mówimy tu o wsparciu dla schronisk, czy też zakup pojemników na nieczystości. Czyli pieniądze niejako “wracają” do naszych czworonożnych przyjaciół. Dlatego też warto go w terminie płacić.

Skomentuj artykuł