Gdzie pożyczyć pieniądze gdy nie mamy zdolności kredytowej

0
173

Aby pożyczyć pieniądze z banku, musimy spełnić wiele warunków. Przede wszystkim nasza historia kredytowa musi być prawie że idealna, a ponadto, musimy mieć odpowiednią historię kredytową. Można się sprzeczać, co dla banku jest ważniejsze, jednakże wydaje się, że większy wpływ na decyzję ma zdolność kredytowa. Banki po prostu muszą być pewne, że pożyczone pieniądze szybko wrócą i to we wskazanych w umowie terminach.

Jednakże doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach o zdolność kredytową nie jest łatwo. W związku z tym, coraz więcej wniosków składanych w bankach jest odrzucanych, a osoby które potrzebują pieniędzy, muszą szukać innych rozwiązań. Jedną z alternatyw dla osób bez zdolności kredytowej są pożyczki pozabankowe. Są one udzielane przez firmy pożyczkowe i jak pokazują statystyki, aplikuje o nie coraz to więcej osób.

Dla kogo pożyczka bez zdolności kredytowej jest najlepszym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla tych, którzy nie potrafią udokumentować swoich dochodów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że część ludzi pracuje „na czarno”, a pieniądze dostaje do ręki bez odprowadzania podatków i składek ubezpieczeniowych. Spora część osób jest też zatrudniona na umowy minimalne, a w rzeczywistości dostają oni o wiele więcej pieniędzy. Jak łatwo się domyśleć, banki nie będą patrzyły na takie osoby przychylnym okiem, natomiast w firmach pożyczkowych spokojnie mogą oni o pożyczkę wniosek składać.

Gdzie szukać takich firm, które pożyczają pieniądze osobom nie posiadającym zdolności kredytowej? Oczywiście w Internecie. Jest wiele stron internetowych, na których opisywane są takie firmy (jedną z tych stron można znaleźć tutaj). Można też skorzystać z porównywarek firm pożyczkowych, w których od razu będą podane koszty pożyczek, czy też przybliżony czas niezbędny do uzyskania pożyczki. Jednakże gdy zastanawiamy się nad taką pożyczką, weźmy pod uwagę fakt, że są one zazwyczaj droższe niż w banku, więc nasz domowy budżet musi być na to przygotowany.

Skomentuj artykuł