Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej pomogą rozliczyć PIT-y

0
186
kas

Termin do którego musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym nadchodzi bardzo szybko. Przypominamy, że w tym roku jest to 2 maj. Jak co roku Urzędy Skarbowe spodziewają się, że w ostatnich dniach bardzo duża część podatników będzie chciała oddać swój PIT. W związku z tym, w ostatnich dniach przed upływem terminu rozliczenia, Urzędy Skarbowe będą pracować dłużej. Ponadto 2 maja pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej również będą to robić. by pomóc w składaniu dokumentów.

Równocześnie Ministerstwo Finansów poinformowało, że podatnicy do dnia 27 kwietnia złożyli przez Internet 8.5 mln deklaracji (chodzi o PIT-28, 36, 36L, 37, 38 i 39). Jest to prawie milion więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Co ciekawe, jest to też więcej niż złożono deklaracji online w ubiegłym roku. Jak można się domyśleć, rekord ten będzie jeszcze pobity, gdyż w czasie najbliższego weekendu można się spodziewać, że sporo osób rozliczy się z Urzędem Skarbowym wypełniając deklarację online.

Ministerstwo Finansów wciąż zachęca do rozliczania się za pomocą Internetu. Najlepszym na to sposobem jest skorzystanie z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego – PFR. Można z niej skorzystać na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów. W ten sposób możemy rozliczać PIT 37 i PIT 38. Rozliczać się można zarówno samemu, jak i wspólnie ze współmałżonkiem a także rodzice, osoby, które samotnie wychowują dzieci.

Jak ułatwia nam życie PFR? Otóż dzięki niemu, nie musimy wypełniać formularza podatkowego danymi, które znajdują się w PIT-ach otrzymanych od pracodawcy. Albowiem na wspomnianym wcześniej Portalu Podatkowym znajduje się nasz roczny PIT, z danymi, które wprowadził już Urząd Skarbowy. Naszym zadaniem jest tylko zweryfikowanie danych, które w rozliczeniu się znajdują. Możemy też na tym etapie uzupełniać dane o ulgach i odliczeniach z jakich korzystamy, a także przekazać 1% na wybraną przez nas organizację pożytku publicznego.

Skomentuj artykuł