Jak w prosty sposób wypełnić PIT?

0
444

Każdego roku, gdy zbliża się zakończenie roku podatkowego, wiele osób zaczyna denerwować się, gdyż nie są oni pewni, czy zdążą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Jest to bardzo istotne, aby przesłać swoje rozliczenie w terminie, gdyż w przeciwnym wypadku, możemy zostać przez „skarbówkę” ukarani”. W związku z tym, zaczynają się nerwowe ruchy, próby samodzielnego wypełnienia deklaracji, lub też poszukiwanie osoby, która takie rozliczenie za nas może wykonać. Ale mało kto zdaje sobie sprawę, że istnieje jeden niezmiernie prosty sposób na wypełnienie deklaracji podatkowej. Sposobem tym, jest skorzystanie z programu komputerowego, który wykonuje praktycznie wszystkie czynności za nas, jeżeli tylko podamy mu podstawowe dane.
Co potrzebujemy by wypełnić nasze rozliczenie przez Internet
Każda osoba, która chce rozliczyć swoje podatki przez Internet musi przygotować sobie dowód osobisty, z którego będziemy spisywać nasze podstawowe dane osobowe, wszystkie dokumenty pozwalające na stwierdzenie jaki uzyskaliśmy dochód, a także dokumenty związane z uzyskaniem ulgi podatkowej. Gdy jesteśmy już w ten sposób przygotowani, możemy zacząć nasze rozliczenie. W odpowiednie rubryki wpisujemy odpowiednie dane (programy zwykle podpowiadają i wyjaśniają, co i gdzie należy wpisać), a po tej czynności, program sam dokonuje wszelkich obliczeń. Po zakończeniu, mamy już gotowy dokument, który należy przesłać do Urzędu Skarbowego. Takie e-deklaracje podatkowe, niezmiernie oszczędzają czas, nerwy a przede wszystkim pieniądze, gdyż nie musimy nikomu płacić na rozliczenie.
Najlepszy program do wypełniania PIT-ów
Trudno powiedzieć który program do wypełniania deklaracji podatkowych jest najlepszy, jednakże ze względu na ilość „pobrań” możemy śmiało powiedzieć, że jednym z bardziej popularnych jest program PIT Format. Jest on niezmiernie prosty w obsłudze, a na dodatek program cały czas podpowiada co mamy zrobić, aby deklaracje poprawnie uzupełnić. Zawiera on komplet deklaracji podatkowych, więc praktycznie każdy za jego pomocą może rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Program PIT Format jest dostępny w dwóch wersjach: instalacyjnej lub online. Po wypełnieniu e-deklaracji, można w szybki sposób przesłać ją do Urzędu Skarbowego. Dzięki programowi PIT Format, możemy więc bez nerwów zakończyć nasz rok podatkowy, by za rok, kolejny raz do programu powrócić, gdy będziemy rozliczać nasze kolejne dochody.

Skomentuj artykuł