Czy przedsiębiorcy powinni korzystać z kantorów internetowych?

1
212

Każdy przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą, stara się robić wszystko, by osiągać jak najlepsze zyski. I dzieje się to bez względu na to, czy prowadzimy tylko niewielką jednoosobową działalność, czy też dużą firmę. W związku z tym, biznesmeni po pierwsze starają się zoptymalizować przychody, a po drugie jak najbardziej „ciąć” koszty. Dzięki takim działaniom, końcowy wynik finansów jest najbardziej zbliżony do ideału, chociaż oczywiście nigdy go nie osiągnie, gdyż zawsz coś jeszcze można poprawić.

Polscy przedsiębiorcy, zwłaszcza ci więksi, coraz częściej współpracują z partnerami spoza naszego kraju. Jedni otwierają w innych krajach swoje placówki, inni wykonują różnego rodzaju usługi, a jeszcze inni eksportują swoje produkty. Oczywiście często do naszego kraju są też importowane produkty czy półprodukty, które później są oferowane na naszym rynku. Jak łatwo się domyśleć, biznesmeni współpracujący z zagranicznymi partnerami lub wręcz prowadzący działalność poza naszym krajem, napotykają na jeden problem. Tym problemem są rozliczenia. Jak doskonale wiemy, w naszym kraju środkami płatniczymi są złotówki, ale poza Polską, raczej nic za nie kupimy. Jeżeli więc chcemy rozliczać się z partnerami z innych krajów, najczęściej musimy jakąś walutę kupić. Dopiero gdy zaopatrzymy się w euro, dolary czy funty, możemy zapłacić za fakturę, czy też zapłacić pensję zagranicznym pracownikom. Działa to też i w drugą stronę. Często nasi przedsiębiorcy uzyskują zapłatę w obcej walucie, więc aby z niej korzystać w naszym kraju, trzeba ją wymienić a złotówki.

Gdzie można waluty wymieniać? Możliwości mamy kilka. Jako pierwsze na myśl przychodzą nam pewno banki. Niestety ich kursy są bardzo mało konkurencyjne w stosunku do kantorów stacjonarnych, więc biorąc pod uwagę rachunek zysków i strat, biznesmeni powinni korzystać z kantorów. Jednakże w związku z tym, napotykamy na pewno niedogodności. Przede wszystkim do kantorów stacjonarnych gotówkę należy „fizycznie” przewieść, co jest czasami niewygodne i niebezpieczne. Możemy pieniądze zgubić, ktoś może nam je ukraść itp. Jakie jest więc antidotum na te wszystkie niedogodności? Są nimi kantory w Internecie. Po pierwsze oferują one bardzo korzystne kursy, lepsze niż w kantorach stacjonarnych. A po drugie, walutę możemy w nich wymieniać bez wychodzenia z domu, o dowolnej dla nas porze.

Jakie kwoty możemy na takiej wymianie w sieci zaoszczędzić? Pokażemy to na przykładzie. Załóżmy że nasz przedsiębiorca chce wymienić 10 000 euro. Jeżeli wymiany dokona w banku PEKAO, gdzie za 1 euro możemy aktualnie uzyskać 4.1564 zł, dostanie tam 41 564 zł. Natomiast nasze 10 000 euro przedsiębiorca wymienił w kantorze internetowym http://www.ekantor.pl, gdzie za 1 euro możemy obecnie dostać 4.2844 zł, biznesmen dostanie 42 844 zł. Różnica pomiędzy bankiem a kantorem internetowym wynosi więc 1 280 zł! Jest to dużo pieniędzy, a skoro przedsiębiorcy chcą zawsze optymalizować zyski, taka wymiana walut w sieci wydaje się czymś naturalnym. Dodajmy jeszcze, że zysk ten dotyczy tylko jednej transakcji. Jeżeli dana firma dokonuje ich więcej lub dotyczą one większych kwot, zyski automatycznie wzrastają. Dlatego nie ma się co dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców zakłada konta w kantorach internetowych i właśnie w nich wymienia waluty.

Oczywiście z kantorów internetowych, nie korzystają tylko i wyłącznie biznesmeni. Waluty wymieniają w nich posiadacze kredytów walutowych, osoby wybierające się na urlop poza Polskę, czy Ci, którzy zdecydowali się na wyjazd z Polski w poszukiwaniu pracy. Grono klientów zakładających sobie konta w kantorach internetowych stale wzrasta, gdyż korzystanie z nich to „czysty” zysk.

1 komentarz

Skomentuj artykuł