Sukcesy w ściągalności podatków

0
161

Jednym z priorytetów Rządu, stała się poprawa ściągalności podatków. Już w czasie kampanii wyborczej sprawa ta była bardzo mocno podkreślana, więc nie ma się co dziwić, że dzisiaj dla rządzących jest to bardzo ważna sprawa.

Zaraz po wyborach do Parlamentu, zwycięska Partia, zaczęła robić wszystko, by do budżetu państwa wpływało jak najwięcej pieniędzy. W związku z tym, podjęto różnego rodzaju działania, które mają poprawić ściągalność podatków, a także by zminimalizować różnego rodzaju wyłudzenia podatków, a zwłaszcza VAT-u. Działania te przynoszą skutek i wpływy do budżetu państwa wzrastają.

Według danych Ministerstwa Finansów dochody w kwietniu wyniosły 117 mld czyli 36% zaplanowanych dochodów na ten rok. Wydatki sięgnęły prawie 118 mld co stanowi ponad 31% z zaplanowanej na ten rok kwoty. Deficyt osiągnął 0.9 mld, co stanowi 1.5% z dopuszczonego tegorocznego ustawą budżetową deficytu.

Przedstawiciele rządu twierdzą, że budżet na 2017 rok nie jest zagrożony, więc wszystkie programy jakie zostały wprowadzone będą kontynuowane.

Skomentuj artykuł