Szykują się kolejne podatki

0
183

Szykują się kolejne podatki, a co się z tym wiąże podwyżki cen. Po podatku od cukru, o którym pisaliśmy kilka dni temu, Rząd informuje o planach wprowadzenia kolejnych danin. Prawdopodobnie więcej zapłacimy za napoje alkoholowe, jeśli kupimy je w butelkach o objętości nieprzekraczającej 300 ml. Chodzi tu przede wszystkim o popularne “małpki”, których dziennie sprzedaje się około 1.3 mln. Pieniądze uzyskane z nowej opłaty w 98% mają trafiać do Narodowego Funduszu Zdrowia a pozostałe 2% będzie do dyspozycji Ministerstwa Finansów. 

Natomiast wszelkie podmioty, które świadczą usługę która jest reklamą suplementu diety, będa według planu wpłacić do Urzędu Skarbowego opłatę w wysokości 10% podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, która wynika z tej usługi. W tym przypadku całość świadczenia byłaby przekazywana do NFZ.

Oficjalnie wszystkie te podatki, a co się z nimi wiążę podwyżka cen tych produktów ma zmniejszyć ilość sprzedawanego alkoholu i innych wyrobów, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Ale z całą pewnością chodzi też o dodatkowe wpływy do budżetu. Musimy czekać jak rozwinie się sprawa związana z nowymi podatkami, o czym na pewno poinformujemy.

Skomentuj artykuł