Trwają prace nad nową ordynacją podatkową

0
187

Jak powiedział Paweł Gruza, wiceminister finansów, do jesieni tego roku w Sejmie powinna pojawić się nowa ordynacja podatkowa, a za około 18 miesięcy ma ona być nową platformą dla partnerstwa. Dodał on też że rząd intensywnie pracuje nad zmniejszeniem konfliktowości, pomiędzy przedsiębiorcami a państwem. Według wiceministra, platforma zbuduje zupełnie inny poziom komunikacji pomiędzy osobami, które płacą podatki a budżetem państwa.

Wiceminister wytłumaczył też, że aby lepiej współpracować z podatnikami, została wprowadzona reforma KAS. To właśnie Krajowa Administracja Skarbowa ma wyszukiwać wszelkiego rodzaju patologie i wyłudzenia VAT, które negatywnie wpływają na budżet państwa. Dodał też, że rząd nie chce patrzyć na poszczególne branże w sposób indywidualny, ale chce uszczelnić cały system podatkowy.

To z pewnością bardzo dobra wiadomość, że Rząd chce wspomagać firmy, które w uczciwy sposób płacą podatki a walczyć z wyłudzeniami i oszustwami. Z pewnością w przyszłości, będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na budżet państwa i na sytuację fiskalną. Należy jednak mieć nadzieję, że zapowiedzi zostaną wprowadzone w życie i nowa ordynacja podatkowa sprawi, że przedsiębiorcy będą w należyty sposób traktowani przez Urzędy Skarbowe, gdyż jak zapewnia rząd prawidłowa komunikacja pomiędzy państwem a przedsiębiorcami jest dzisiaj priorytetem.

Skomentuj artykuł