W jaki sposób analizować oferty leasingu? Podpowiadamy

0
243
Jeżeli czytasz ten artykuł, to oznacza, że rozważasz samochody leasing. Na pewno zależy Ci na tym, aby podpisać jak najbardziej korzystną umowę – podpowiemy Ci w takim razie w jaki sposób analizować oferty leasingowe.

Tak naprawdę analizowanie oraz porównanie poszczególnych ofert leasingowych nie jest specjalnie skomplikowane. Firmom zależy na tym, aby wszystkie warunki zawarte w umowach były przejrzyste i klarowne dla każdego leasingobiorcy. A jeżeli jest inaczej, to pierwszy znak, że powinieneś zrezygnować ze współpracy z konkretną firmą! Jeżeli szukasz sprawdzonego leasingodawcy, który chce Ci zaoferować jak najlepszą propozycję – w ciemno możesz postawić na firmę CLS, która ma bardzo bogate doświadczenie i na pewno zaoferuje Ci bardzo korzystną propozycję. Na stronie internetowej znajdziesz również kalkulator leasingowy – https://cls.pl/kalkulator/, dzięki któremu łatwo sprawdzisz wysokość Twoich przyszłych rat!

Leasing na samochód – przeanalizuj ofertę

Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas analizowania umowy? Przede wszystkim na całkowity koszt leasingu. Zdecydowanie znajduje się on w ofertach prezentowanych przez wszystkie firmy. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, czy w ofercie została zawarta informacja dotycząca kosztu całkowitej wysokości wykupu! Co jeszcze jest istotną kwestią? Bez wątpienia liczba rat leasingowych. Często zdarza się tak, że liczba rat jest różna dla konkretnych okresów leasingowych. Dla leasingu, który ma trwać trzy lata różne firmy mogą zaproponować inną liczbę rat. Właśnie dlatego zawsze liczba czynszów powinna być zestawiana bezpośrednio z kosztami całkowitymi. Pamiętaj również o tym, że niekiedy w sytuacji, gdy rat jest więcej zdarza się tak, że na samo zakończenie umowy leasingowej klient musi zapłacić kontynuację ubezpieczenia już na przyszły rok! Zwróć na to uwagę, a najlepiej zapytaj o to doradcę!

Koszty ubezpieczenia mają znaczenie

Wiele osób zupełnie zapomina o kosztach ubezpieczenia pojazdu. Warto pamiętać o tym, że niektóre firmy prowadzą aktywną współpracę z konkretnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, a dzięki temu oferują oni odpowiednie pakiety. Często są to bardzo korzystne propozycje dla każdego leasingobiorcy. Warto zatem z nich skorzystać. Pamiętaj jednak o tym, że koszt ubezpieczenia rzadko kiedy jest podany w samej ofercie wstępnej. Właśnie dlatego tak istotne jest to, żebyś porozmawiaj z doradcą i zapytał go o takie kwestie. W ten sposób rozwiejesz swoje wszystkie wątpliwości i zyskasz pewność, że podejmujesz właściwą decyzję podpisując umowę z konkretną firmą leasingową!

Skomentuj artykuł