Czy warto otworzyć sklep w Internecie?

0
176

Rozwój sieci internetowej dał wielu ludziom nowe możliwości związane z zarobkowaniem. Najlepszym na to przykładem, może być handel w sieci, który od kilku lat rozwija się niezmiernie dynamicznie. Możemy bowiem zauważyć zwiększającą się ciągle ilość sklepów internetowych, a także handel prywatny, na portalach aukcyjnych.

Dlaczego ludzie kupują w Internecie? Powodów jest kilka. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne. Zakupy w sklepach internetowych możemy robić bez wychodzenia z domu, bez względu na porę dnia i nocy. Nie ma tu kolejek, nie ma przepychania się pomiędzy innymi klientami itp. Nie musimy tracić czasu ani pieniędzy na dojazdy do sklepów, co dla wielu ludzi ma niebagatelne znaczenie. Ponadto przepisy dają nam możliwość zwrotu towaru, jeżeli nie będzie on spełniał naszych oczekiwań. Natomiast kupowania rzeczy od osób prywatnych, daje nam możliwość nabycia często bardzo ciekawych produktów, które chociaż się już używane, to jednak nadal dla wielu mogą być bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o cenę. Czasami na takich aukcjach można trafić na prawdziwe „perełki” cenowe, więc warto się takimi zakupami zainteresować.

Jeżeli kupowanie przez Internet jest takie popularne, to może warto zastanowić się nad założeniem sklepu internetowego? Skoro inni mają zyski na takim handlu w sieci, to może i my możemy w ten sposób zarabiać? Na pewno jest to opcja kusząca, ale musimy sobie zdać sprawę z tego, że nie będzie łatwo się przebić. Albowiem na rynku jest ogromna konkurencja i zdobycie odpowiedniej ilości klientów, która będzie nam przynosiła stabilne zyski, może okazać się bardzo trudne. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni asortyment. Jak pokazują badania, w sieci najczęściej kupujemy jakieś drobne dodatki i ubrania, płyty oraz książki. Natomiast najtrudniej sprzedają się buty markowe lub dobra luksusowe. Z drugiej jednak stronu na pewno w sieci znajdziemy dużo sklepów z odzieżą, a mało z dobrami luksusowymi. Więc w dalszym ciągu będziemy mieli problem z „przebiciem się”. Na pewno naszą sprzedaż może podnieść dobre umiejscowienie w wyszukiwarkach internetowych. Wiążą się z tym jednakże spore koszty, gdyż nie jest to rzecz tania i prosta.

Jednakże wcale nie jest powiedziane, że nie ma sensu otwierać w sieci sklepu z obuwiem. Należy mieć na to tylko dobry pomysł i przede wszystkim zapewnić klientom szeroki wybór butów, najlepiej w atrakcyjnych cenach. Widzimy przecież, że w Internecie „przebijają” się nowe sklepy, które zdobywają klientów i spokojnie utrzymują się na rynku. Należy oferować buty dla każdego, a więc te nieco droższe, od znanych dostawców, jak i te tańsze, gdyż na każde z nich znajduje się zapotrzebowanie. I oczywiście nie można zapomnieć o akcjach promocyjnych, które jeszcze bardziej do naszego sklepu z butami będą przyciągać nowych klientów.

Jak widać trudno jest podjąć decyzję czy warto zainteresować się handlowaniem w sieci. Jeżeli uda nam się i znajdziemy wystarczającą ilość klientów, nasza przyszłość finansowa będzie wyglądała w kolorowych barwach. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że równie dobrze nasze plany mogą spalić na panewce i o wymarzonych milionach z internetowego handlu będziemy mogli zapomnieć.

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem: buty markowe LunaObuwie.pl

Skomentuj artykuł