Masz wątpliwości w sprawie podatków? Zadzwoń na infolinię podatkową

0
185
infolinia podatkowa

infolinia podatkowa

O tym, że przepisy podatkowe obowiązujące w naszym kraju są bardzo skomplikowane, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Ponadto, bardzo często są one zmienianie, uzupełniane, dopracowywane, więc trzeba naprawdę „siedzieć” w temacie, by się w tym wszystkim połapać. Na całe szczęście, od jakiegoś czasu, każdy kto ma jakiekolwiek wątpliwości związane z podatkami, może zadzwonić pod specjalną infolinię, gdzie specjaliści podatkowi rozwiążą je bardzo szybko. Infolinia ta, została uruchomiona przez Krajową Informację Podatkową, instytucję powołaną 1 lipca 2006 roku, której zdaniem jest pomaganie wszystkim podatnikom, zwłaszcza w interpretowaniu przepisów podatkowych.
Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00. By skontaktować się z przedstawicielem Krajowej Informacji Podatkowej, należy zadzwonić pod numer:

z telefonu stacjonarnego: 801 055 055
z telefonu komórkowego: (22) 330 03 30
z zagranicy: +48 22 330 03 30

Dzwoniąc pod wymienione wyżej numery, możemy uzyskać informacje w zakresie:

    • podatku dochodowego od osób fizycznych,
    • podatku od towarów i usług,
    • podatku dochodowego od osób prawnych,
    • podatku od czynności cywilnoprawnych,
    • podatku od spadków i darowizn.

Jeżeli nasza sprawa jest bardziej skomplikowana, Krajowa Informacja Podatkowa może wydać indywidualną interpretację przepisów, za pośrednictwem jednego z dyrektorów izb skarbowych. Wnioski o wydanie takowych interpelacji są wstępnie rozpatrywane przez:

Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy – w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych,
Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach – w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku akcyzowego,
Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu – w zakresie podatku od towarów i usług,
Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie – w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn oraz przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa,
Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi – w pozostałym zakresie.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z podatkami i interpelacją przepisów, warto skorzystać z takiej okazji, jaką daje nam Krajowa Informacja Podatkowa. Możemy dzięki temu uniknąć wielu problemów, związanych z Urzędem Skarbowym i z płaceniem kar, za złe stosowanie przepisów podatkowych.

Skomentuj artykuł