Wszystko co musisz wiedzieć o Adobe InDesign!

0
168

Adobe InDesign to program, który daje nam ogromne możliwości. Z jego pomocą można stworzyć wiele interesujących projektów. To właśnie ten program graficzny ułatwia nam przygotowanie ulotek, plakatów, katalogów, a także wiele innych grafik. Adobe InDesign z pewnością zachwyci, ale jeszcze wiele osób nie odkryło jego możliwości. Co więc warto wiedzieć o tym programie?

Czym tak właściwie jest Adobe InDesign?

Adobe InDesign jest jednym z programów graficznych oferowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe Adobe Systems. Daje on mnóstwo możliwości swoim użytkownikom i pomaga tworzyć niezwykłe projekty graficzne, które zachwycą wiele osób. Adobe InDesign doskonale nadaje się do projektowania własnych ulotek, publikacji, książek, a także bardziej skomplikowanych form wydawniczych. Ten program pozwala przygotować pliki dostępne wersji multimedialnej, ale też idealnie sprawdza się przy przygotowaniu materiałów do druku. Na stronie Adobe możemy pobrać próbną wersję programu, aby sprawdzić jego pełne możliwości i przekonać się, że jest on stworzony dla nas.

Adobe InDesign to najlepszy wybór przy przygotowaniu materiałów do druku

Wiele projektów graficznych możemy wykonać przy pomocy innych programów. Z prostymi formami bez problemu poradzą sobie inne aplikacje ze stajni Adobe lub konkurencyjnych firm. Jednak są sytuacje, w których InDesign jest niezastąpiony. Zalicza się do nich przygotowanie materiału do druku! To właśnie Adobe Indesign sprawia, że wszystkie projekty również na papierze wyglądają idealnie. Dzięki szeregowi funkcji uda nam się uniknąć wszelkich błędów w wydruku. Jednak właściwe przygotowanie projektu nie jest takie proste. Musimy zadbać o właściwe wykonanie wszystkich elementów pojawiających się na każdym etapie. Do tego trzeba jednak mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dlatego warto wybrać się na kurs http://www.imperiumszkoleniowe.pl/adobe-indesign, aby bardzo dobrze zapoznać ze specyfiką programu i odkryć wszystkie jego funkcje.

O czym pamiętać przy przygotowaniu materiału do druku z pomocą InDesign?

Przygotowanie materiału do druku z pomocą InDesign nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Wystarczy tylko właściwie postępować i dokładnie wszystko ustawić, a będziemy się cieszyć pięknymi wydrukami. Musimy jednak pamiętać, że o przygotowaniu materiału do druku powinniśmy pomyśleć już na samym początku pracy i nie zapominać o tym na żadnym etapie. Zanim zaczniemy tworzenie grafiki, powinniśmy stworzyć makietę, na której będziemy pracować. To właśnie w tym momencie ustawiamy format strony, a także marginesy oraz spady. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że na wydruku znajdą się dokładnie te elementy, na których nam zależy i nic nie zostanie ucięte. Takie ustawienia na samym początku pracy szczególnie przydają się przy tworzeniu materiałów wielostronicowych i pozwalają nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. Trzeba też pamiętać, że kolory widoczne na ekranie mogą się różnić od tych na wydruku. Jeżeli zależy nam na ich dokładnym odwzorowaniu, to powinniśmy przekonwertować paletę koloru do CMYK. To właśnie w niej pracują drukarki offsetowe.

Skomentuj artykuł