Wszystko, co trzeba wiedzieć o kredycie samochodowym

0
185

Chociaż część Polaków kupuje auta za gotówkę, nie każdy może lub nie chce pozwolić sobie na sfinansowanie zakupu pojazdu z własnych środków. Decydują się oni wówczas na skorzystanie z oferty banków, zaciągając kredyt. I Ty planujesz uzyskać tego rodzaju wsparcie finansowe? Sprawdź, co warto wiedzieć o kredycie samochodowym.

Kredyt samochodowy – na nowe i używane pojazdy

Kredytem samochodowym możesz sfinansować nie tylko zakup nowych aut. Banki udzielają wsparcia finansowego również wtedy, gdy planujesz nabyć pojazd używany, np. dostępny w salonie samochodowym czy w komisie. Jeżeli więc chcesz kupić auto „z drugiej ręki”, wcale nie musisz zaciągać kredytu gotówkowego, który najczęściej ma znacznie krótszy okres kredytowania i charakteryzuje się wyższym oprocentowaniem. Warto rozważyć kredyt samochodowy dostępny na korzystniejszych warunkach.

Kredyt na zakup samochodu – wymagania

Decydując się na wzięcie kredytu, musisz sprawdzić warunki udzielania tej formy wsparcia finansowego. Kredytobiorca musi spełnić wymagania, takie jak:

  • wykazywać odpowiednią zdolność kredytową,
  • mieć dobrą historię kredytową.

Ponadto samochód używany nie może być starszy niż ustalony przez bank maksymalny rocznik.

Składając wniosek kredytowy, należy jednocześnie dopełnić wielu formalności, m.in. złożyć dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych dochodów. Niektóre banki mogą wymagać także przedstawienia dokumentacji kredytowanego pojazdu.

Kredyt z opcją wymiany samochodu na nowy? To możliwe

Polacy powoli zmieniają sposób myślenia o samochodach. Na wzór kierowców z Zachodu, większość osób nie chce już posiadać auta, a jedynie go użytkować. Z myślą o takich kierowcach powstał m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu:

  • miesięczna rata może być niższa nawet o 40% w porównaniu ze standardową ofertą kredytową,
  • nie trzeba mieć dużego wkładu finansowego – wpłata własna już od 10% (RRSO 11,48%),
  • można wymienić samochód na nowy po 3-4 latach użytkowania – zapewnia to gwarancja odkupu auta od dealera.

Zanim wybierzesz kredyt samochodowy, porównaj oferty

Kredyt samochodowy to produkt dostępny w asortymencie niemal każdego banku. Chociaż parametry mogą być podobne, oferty różnią się szczegółami. Jeżeli chcesz mieć pewność, że dokonujesz słusznego wyboru, warto porównać dostępne propozycje, uwzględniając m.in. swoje oczekiwania oraz możliwości finansowe.

Skomentuj artykuł