Zalety kryptowaluty bitcoin

0
486

Zalety kryptowaluty bitcoin

Kryptowaluta bitcoin została stworzona w 2009 roku, przez anonimowych autorów, ukrywających się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Opiera się na bardzo zaawansowanej kryptografii oraz metodzie P2P, czyli sieci wymiany bez udziału pośredników. Naczelne zalety bitcoinów to prostota, szybkość oraz bezpieczeństwo finansowania elektronicznych transakcji.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Aby rozpocząć swoją przygodę z kupowaniem i sprzedawaniem kryptowalut należy stworzyć konto na giełdzie kryptowalut, a następnie wpłacić tam złotówki. Najlepszym tego rodzaju miejscem będzie giełda BitBay – zobacz recenzję i poradnik. Po zaksięgowaniu pieniędzy na giełdzie należy wybrać kryptowalutę, którą chcemy kupić. Do najpopularniejszych należą Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin czy Monero. Warto sprawdzić aktualny ranking kryptowalut w celu wybrania waluty w którą chcemy zainwestować. Rynek kryptowalut jest bardzo obszerny i aktualnie znajduje się na nim ponad 3000 różnych kryptowalut, włączając w to tokeny oparte na Ethereum.

Wygoda użytkowania kryptowaluty bitcoin

Wygoda użytkowania kryptowaluty bitcoin wiąże się przede wszystkim z braku pośredników podczas dokonywania transakcji. Podczas wszelkich działań związanych z przelewami pieniędzy w bankach dochodzi do sporych kosztów przewalutowywania. Bitcoiny nie wymagają tego typu czynności. Docierają w sposób błyskawiczny na docelowe konto. Ponadto korzystanie z kryptowaluty bitcoin jest bardzo bezpieczne, znacznie bardziej niż przy pomocy klasycznych pieniężnych kont. Co prawda pojawiały się w przeszłości problemy związane z utratą bitcoinów bądź kradzieżą, jednak były to epizody w skali kompletnie nieporównywalnej niż codzienne włamania na tradycyjne rachunki bankowe.

Bitcoin a ochrona przed inflacją

Kryptowaluta bitcoin jest wyposażona w mechanizm obronny przed inflacją. Zasoby tego mechanizmu zwiększają się jedynie do limitu 21 milionów, co potrwa jeszcze kilka lat, jako że obecnie w obiegu znajduje się nieco ponad połowa tej sumy. Nie ma również możliwości dodrukowywania pieniędzy, tak jak w klasycznych bankach, co jest z pewnością wielką zaletą.

Anonimowość kryptowaluty bitcoin

Kryptowaluta bitcoin zapewnia całkowitą anonimowość transakcji. Nie ma tu mowy o łamaniu prywatności.  Wszystko to dzięki bardzo trudnej do złamania technologii blockchain, czyli łańcuchowi bloków, niezwykle rewolucyjnemu systemowi ochronnemu. Aby całkowicie zachować anonimowość pomijając giełdy krypotowalut można korzystać z tzw. bankomatów bitcoinów dzięki którym nie trzeba weryfikować swojej tożsamości ani przedstawiać żadnych dokumentów. Bitomaty, bo tak się nazywają te urządzenia są dostępne w każdym większym mieście naszego kraju. Zobacz pełną listę bitomatów w Polsce.

Skomentuj artykuł