Zalety i wady pożyczki lombardowej

0
164

Pożyczki lombardowe, na stałe wpisały się do polskiej rzeczywistości. Lombardy które je oferują, pojawiają się w coraz to mniejszych miejscowościach, w związku z tym dostęp do szybkiej gotówki staje się coraz łatwiejszy.
Na pewno pożyczka lombardowa ma swoje zalety i swoje wady. Przeanalizujmy, co więc zachęca nas do skorzystania z niej, a co nas od niej odciąga.

Jeżeli chodzi o zalety pożyczki lombardowej, to z całą pewnością na pierwszy rzut oka widzimy, że bardzo łatwo możemy ją dostać. Lombard Warszawa nie interesuje w jakiej wysokości mamy dochody, gdzie jesteśmy zatrudnieni, jak spłacamy nasze zobowiązania. Z pożyczki tej, może więc skorzystać bardzo dużo osób. Kolejną zaletą pożyczki lombardowej jest fakt, że pieniądze dostajemy praktycznie od ręki. Nie ma oczekiwania na przelew, nie ma przelewu weryfikacyjnego itp. Można powiedzieć pieniądze w 5 min. Idąc dalej, na pewno atutem takich pożyczek jest to, ze ich zabezpieczeniem może być szeroka gama produktów. Mówimy tu o biżuterii, o samochodach, telefonach komórkowych, czy sprzęcie RTV. Czyli mówiąc najogólniej, największymi zaletami pożyczek lombardowych jest to, że można je dostać błyskawicznie i praktycznie bez żadnych formalności.

Natomiast jeżeli chodzi o wady pożyczki lombardowej, to z całą pewnością musimy zwrócić uwagę na jej koszt. Jest on bowiem dosyć wysoki. Płacimy zwykle odsetki, prowizję, a często zdarza się też, że właściciel lombardu będzie od nas pobierał pieniądze za przechowanie zastawu. Oprócz kosztów, wadą takich pożyczek może być fakt, że są one udzielane tylko na krótki okres czasu. Nie sposób nie powiedzieć też, że czasami w stosunku do wartości zastawu dostajemy relatywnie niewielką pożyczkę.

Widzimy wyraźnie, że pożyczki lombardowe mają zarówno zalety, jak i wady. Podobnie zresztą jak w przypadku każdego innego produktu kredytowego. Dlatego zanim z niej skorzystamy, przeanalizujmy czy jest ona dla nas opłacalna i odejmijmy najbardziej słuszną decyzję.

Skomentuj artykuł