Zapłacimy niższy PIT?

0
183

Na konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie, poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski powiedział, że jego partia zamierza rozpocząć pracę nad obniżeniem stawki podatku PIT. Rządząca partia chciałaby aby podatnicy płacili 17%. Prace nad nowymi regulacjami mają rozpocząć się “za chwilę”. 

Przypomnijmy, że niedawno rozpoczęły się także prace nad wprowadzeniem zerowego PIT-u dla tych osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Na razie projektem tym zajmuje się Komisja Finansów Publicznych. Chociaż prace przebiegają intensywnie, to ich zakończenia pozostało jeszcze sporo czasu. Nie wiadomo więc kiedy wejdą w życie. Nie jest więc wiadomo czy wejdą one w życie od 1 sierpnia, jakie było pierwotne założenie twórców projektu. 

Z całą pewnością obniżka podatków jest dla wszystkich  dobrą wiadomością. Jednakże nie wiadomo czy nowa propozycja nie jest tylko “pomysłem” związanym z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu. W tym czasie politycy obiecują wiele, by zyskać sympatię wyborców, a po wyborach projekty trafiają do kosza. Jest to tym bardziej może, że już dzisiaj budżet jest napięty do granic możliwości i nie można go bardziej nadwyrężać.

Skomentuj artykuł