Zapłacimy wyższy podatek od nieruchomości

0
184

Podatek od nieruchomości płaci każdy, kto jest właścicielem jakiejkolwiek nieruchomości. Mówimy tu o mieszkaniu, domu, garażu czy działce. Każdego roku dostajemy z Urzędu Gminy informację, ile podatku będziemy musieli uiścić. W przyszłym roku w listach jakie dostaniemy zostaniemy poinformowani, że musimy go zapłacić więcej.

W roku 2021 opłata z tytułu posiadania nieruchomości wzrośnie o niemal 4%. A wszystko dlatego, że w pierwszym półroczy 2020 roku mieliśmy w naszym kraju stosunkowo wysoką inflację. Podatek od nieruchomości jest z nią ściśle powiązany, chociaż wiele zależy tu od samego fiskusa, który niekoniecznie może zarządzić maksymalną podwyżkę. Jednakże można się spodziewać, że wzrost będzie maksymalny. Nie ma się co temu dziwić, gdyż w budżecie państwa jest ogromna dziura, która jakoś trzeba załatać, podnosząc lub wprowadzając nowe podatki.

Jak więc będą wynosiły maksymalne opłaty związane z posiadaniem nieruchomości w 2021 roku. Otóż jeśli chodzi o budynki mieszkalne będzie to 0.85 zł za 1 m kw. powierzchni użytkowej. W przypadku gruntów związanych z prowadzeniem działalności opłata będzie wynosiła 0.99 zł za 1 m kw. powierzchni. Jeśli chodzi o budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej do opłata będzie wynosiła do 24.84 od 1 m kw.

Skomentuj artykuł